Общее собрание студентов 1 курса дневной формы получения образования состоится 30 августа 2017 г. в 11.00 (г. Минск, ул. Красноармейская, 6, актовый зал).

Установочная сессия у студентов заочной формы получения образования пройдет с 11 по 30 сентября 2017 г. Общее собрание студентов 1 курса, а также 2 курса (направление специальности "Документоведение (документационное обеспечение управления) (сокращенный срок)") заочной формы получения образования состоится 11 сентября 2017 г. в 13.00 (г. Минск, ул. Красноармейская, 6, актовый зал).

Итоги зачисления на заочную платную форму получения образования (для получения второго высшего образования)

Исходя из решений приемной комиссии (протокол № 32 от 06.08.2017 г.) и в соответствии с "Порядком приема в Белорусский государственный университет на 2017 г." в число студентов 2 курса заочной платной формы получения образования с 01.09.2017 г. были зачислены следующие абитуриенты:

Специальность "История (отечественная и всеобщая)"
Личик Алексей Анатольевич

Специальность "Документоведение (по направлениям)"
Букатюк Наталия Антоновна

logo hi

banner-gun-rus

220030 г. Минск, ул. Красноармейская, 6

Maladost28

Першая “Маладосць” у 2016 годзе прынясе асалоду, калі вы проста возьмеце яе ў рукі. Бо цяпер яна на бялюткай і гладкай мелаванай паперы! Што ні кажыце, а стылёвы выгляд не менш важны за якасны змест. Нарэшце “Маладосць” сумяшчае ў сабе гэтыя рэчы.

Якасны змест гэтым разам забяспечылі: паэзія Мікіты Найдзёнава, Алеся Бараноўскага, Вікторыі Смолкі, Міколы Мятліцкага; проза Веранікі Ляўчук, айца Яўстафія, Наталлі Канстанцінавай, Андрэя З-і і іншых; пераклады твораў нямецкага пісьменніка Томаса Гнілкі і эквадорскага паэта Эдвіна Мадрыда. Багаты нумар на гістарычныя матэрыялы: тут і рэпартаж з раскопак на месцы Лаўрышаўскага манастыра, расповеды пра старую мінскую электрастанцыю ды пра першую муніцыпальную бальніцу ў Гродне, а таксама артыкул пра тое, як палявала ў Белавежскай пушчы германская армія падчас Першай сусветнай вайны. Значную порцыю цікавостак вы знойдзеце ў дзённіку вандроўніка па Камчатцы Віктара Кошаля, артыкуле Людкі Сільновай пра таямнічага Зьніча і ўспамінах Генадзя Шэршаня пра ваеннае дзяцінства…

Чытайце “Маладосць” і не сумуйце: вясна не за гарамі!

president      miedu    pravo     bsu     universitet