Новости

У суботу 16 сакавіка 2019 г. завяршыла працу "Школа юнага гісторыка". Па выніках работы сертыфікаты атрымалі 36 навучэнцаў 6-11 класаў. Сярод іх школьнікі, якія наведвалі заняткі “Школы” некалькі гадоў запар – Выбараў Данііл, Іваноў Павел, Мельнікава Варвара, Ражок Павел, Салаш Адрыян, Лашко Юлія, Ніжывінскі Цімафей, Чэрнік Аляксей, Руды Кірыл. Куратар Дзянісава Алена Рыгораўна і арганізатары "Школы" выражаюць шчырую падзяку слухачам і выкладчыкам і спадзяюцца на супрацоўніцтва ў наступным 2019-2020 навучальным годзе.

Уважаемые учащиеся!

16 марта 2019 г. пройдет двенадцатое заключительное занятие и будут подведены итоги в рамках «Школы юного историка» за 2018-2019 учебный год.
Занятие проведет старший преподаватель кафедры источниковедения А.М. Назаренко на тему «Фарміраванне Еўрапейскай сістэмы калектыўнай бяспекі ў другой палове ХХ ст.».
Начало занятий — 14.30.
Место проведения — г. Минск, ул. Красноармейская, 6, ауд. 23

Уважаемые учащиеся!

2 марта 2019 г. пройдет одиннадцатое занятие в рамках «Школы юного историка».
Занятие проведет В.А. Подолинский на тему «Асаблівасці дзяржаўнага ладу Рэчы Паспалітай: monarchia mixta».
Начало занятий — 14.30.
Место проведения — г. Минск, ул. Красноармейская, 6, ауд. 23

С графиком занятий на 2 семестр можно ознакомиться по адресу https://hist.bsu.by/abiturientu/shkola-yunogo-istorika/programma-zanyatij.html

220030 г. Минск, ул. Красноармейская, 6