Паважаныя сябры!

Гістарычны факультэт Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта запрашае Вас прайсці навучанне ў "Школе юнага гісторыка", якая пачне працу 16 кастрычніка 2021 года.

Дзейнасць школы накіравана на паглыбленае вывучэнне школьнікамі айчыннай і сусветнай гісторыі, а таксама на знаёмства з гістарычным факультэтам БДУ, яго адукацыйнай і навуковай базай. Слухачы атрымаюць магчымасць удасканаліць веды па гісторыі, археалогіі, этналогіі і музеязнаўстве, азнаёміцца з найноўшымі дасягненнямі навукоўцаў і даследчыкаў, абмеркаваць актуальныя або малавядомыя праблемы з выкладчыкамі, аспірантамі і магістрантамі гістарычнага факультэта.

Удзельнікамі школы могуць стаць вучні 7–11 класаў агульнаадукацыйных школ, ліцэяў і гімназій, а таксама навучэнцы каледжаў Рэспублікі Беларусь. Заяўкі на навучанне прымаюцца да 15 кастрычніка 2021 года з дапамогай рэгістрацыі на сайце гістарычнага факультэта па адрасе https://hist.bsu.by/school

Заняткі ў "Школе юнага гісторыка" праводзяцца па суботах (па раскладзе) двойчы ў месяц на гістарычным факультэце (г. Мінск, вул. Чырвонаармейская, д. 6, час: 14.30). Для іншагародніх удзельнікаў будзе арганізавана анлайн-трансляцыя.

Навучанне ў "Школе юнага гісторыка" бясплатнае.

Уся інфармацыя аб "Школе юнага гісторыка", у тым ліку расклад, размяшчаецца на сайце гістарычнага факультэта БДУ ў раздзеле "Абітурыенту" – "Школа юнага гісторыка". Расклад заняткаў дадаткова адпраўляецца зарэгістраваным слухачам школы ў інфармацыйных лістах.

Тэлефон для даведак: +375 17 209 55 98.

Кантактная асоба ад гістарычнага факультэта БДУ – дацэнт кафедры гісторыі Беларусі старажытнага часу і сярэдніх вякоў Дзянісава Алена Рыгораўна, прац. тэл. +375 17 354 43 00.

Падведзены вынікі працы Школы юнага гісторыка, якая ў 2020/2021 навучальным годзе працавала online. Заняткі праходзілі з кастрычніка 2020 г. па сакавік 2021 г. двойчы ў месяц. Навучэнцы праслухалі курс лекцый, прысвечаных актуальным тэмам з айчыннай і сусветнай гісторыі, этнаграфіі Беларусі. Па выніках работы 12 слухачоў атрымалі Сертыфікаты Школы юнага гісторыка. Сярод іх вучні 7–11 класаў сярэдніх школ, гімназій і ліцеяў Мінска, Мінскай вобласці і Магілёва: Навоеў А., Варашылаў І., Казакевіч Д, Выбараў Д., Ткачова К., Шарэйка Р., Ашыхміна С., Грахольскі У., Ксенафонтаў М., Церахаў Я., Сарокін А., Чэрнік А.

Паважаныя слухачы!
11 заключны занятак у Школе юнага гісторыка пройдзе 20 сакавіка 2021 г. у фармаце відэаканферэнцыі. На занятку будуць падведзены вынікі працы за год і вызначаны слухачы, якія атрымаюць Сертыфікаты аб тым, што яны праслухалі курс лекцый.
Тэма: Гістарычны факультэт БДУ: мінулае і сучаснасць
Выкладчыкі: Дзянісава А.Р., Бузун Дз.М.
Час: 14.30—15.40

president      miedu    pravo     bsu     universitet     banner gun rus   ips

bsu ru w

220030 г. Минск, ул. Красноармейская, 6