Новости

З 10 кастрычніка 2020 года на гістарычным факультэце Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта пачынае працу "Школа юнага гісторыка".

Слухачамі школы могуць стаць вучні 7–11 класаў агульнаадукацыйных школ, ліцэяў і гімназій.

Мэта школы — паглыбленае вывучэнне гісторыі; аказанне дапамогі вучням 7–11 класаў у вывучэнні сусветнай гісторыі і гісторыі Беларусі.

Заняткі праводзяцца 2 разы ў месяц па суботах на гістарычным факультэце (г. Мінск, вул. Чырвонаармейская, 6, аўд. 23, час: 14.30). Расклад заняткаў будзе размешчаны на сайце факультэта і дадаткова адпраўлены зарэгістраваным слухачам школы ў першым інфармацыйным лісце.

Уважаемые учащиеся!

Двенадцатое (заключительное) занятие в рамках «Школы юного историка» переносится с 21 марта 2020 г. на апрель.
День и время проведения заключительного занятия будут сообщены дополнительно.

Уважаемые учащиеся!

14 марта 2020 г. пройдет одиннадцатое занятие в рамках «Школы юного историка».

Занятие проведет доцент кафедры этнологии, музеологии и истории искусств И.Г. Бочило на тему «Фотаэтнаграфічная спадчына Беларусі першай паловы ХХ ст.».
Начало занятий — 14.30.
Место проведения — г. Минск, ул. Красноармейская, 6, ауд. 23

president      miedu    pravo     bsu     universitet     banner gun rus   ips

220030 г. Минск, ул. Красноармейская, 6