Галоўная

Факультэт

Адукацыйны працэс

Кафедры

Студэнтам

Навука

Абітурыенту

Выпускнікам

Фотагалерэя

Дошка гонару

Дошка гонару




 Иван Николаевич

 

 

Хобі: падарожжа, музыка і яе гісторыя, псіхалогія.

 

Любімыя прадметы: гэта гісторыя Беларусі, Гісторыя рэлігій, гісторыя сярэднявечча.

 Елизавета Николаевна ред

 

 

 

Хобі: валейбол, валанцёрства, ігра на піяніна. 

Любімыя прадметы: Гісторыя Беларусі.

 

AleksejukКурс:3
Група:1
Сярэдні бал: 9,04
Спецыяльнасць: гісторыя ( айчынная і сусветная).
Родны горад: Мінск.

OvsjannikovaКурс: 2
Група: 7
Сярэдні бал: 9,0
Спецыяльнасць: Дакументазнаўства
Родны горад: Мінск

BerestovojКурс: 3
Група: 4
Спецыяльнасць: Архівазнаўства.
Сярэдні бал: 9,5
Нарадзіўся ў Мінску.

 Юлия Алексеевна

Хобі:музыка, кнігі і падарожжа, біятлон.музыка, кнігі і падарожжа, біятлон.

Любімыя прадметы: на яе погляд, зацікавіць чалавека можна чым заўгодна, галоўнае-умець гэта рабіць. Так што тут аддае перавагу тым прадметах, якія вядуць людзі з падпаленымі вачамі і сапраўды тыя, хто любіць сваю справу.

Канферэнцыі і спаборніцтва: удзельнічала ў Пічэтаўская і Цюменцкая канферэнцыі.

 Валерий Александрович

 

 

Хобі: Гістарычныя шоу і рэканструкцыі, мадэляванне, праграмаванне.

Любімыя прадметы:  Гісторыя сярэдніх вякоў, Гісторыя Беларусі, Філасофія, Тэксталогія, Ордэнскія сістэмы свету. 

Удзел у канферэнцыях: канферэнцыя студэнтаў і аспірантаў БДУ за 2018 год (тэма даклада: "Новы падыход ды праблемы вярхоўнай улады Вялікага Княства Літоўскага ў 1282-1295 гг.". 

VasiljevaКурс: 3
Група: 1
Спецыяльнасць: Гісторыя(айчынная і сусветная).
Сярэдні бал: 9,33
Родная мясціна: в.Вясея (Слуцкі р-н).

 Вадим Александрович

 

 

Хобі: чытанне кніг, фільмы, вельмі даўно калекцыянаваннем займаўся.

Любімыя прадметы: Гісторыя Беларусі, Гісторыя Расіі, Гісторыя Сярэднявечча, гісторыя ВАВ.

Канферэнцыі: "Развіццё і мадэрнізацыя артылерыйскага ўзбраення і баявога прымянення на аснове сучасных метадаў».

 Елизавета Леонидовна

 

 

Хобі: чытанне, маляванне, зімовыя віды спорту (біятлон, хакей, фігурнае катанне), скокі.

Любімыя прадметы: Гісторыя старажытнага свету і сярэдніх стагоддзяў, Тэхналогія ДОУ, правазнаўства (канстытуцыйнае права, адміністрацыйнае). 

DavydovaКурс: 3
Група: 4
Спецыяльнасць: Архівазнаўства.
Сярэдні бал: 9,17
Родны горад - Мінск.


 Евгения Петровна

 

 

 

Хобі: паходы ў кіно, тэатры, музеі; танцы.

Любімыя прадметы: гісторыя паўсядзённасці Сярэдніх вякоў, мастацтванаўства.


 Андрей Иванович

 

 

Хобі: чытанне, гульня ў валейбол, рыбалка.

Любімыя прадметы: гісторыя сярэднявечча (сусветная і Беларусі), Гісторыя старажытнага свету.

Канферэнцыі: кітайская (2016 г.), «Вясна народаў» (2017 г.).

KondratovichКурс: 4
Група: 1
Сярэдні бал: 9,22
Спецыяльнасць: Гісторыя (па накірунках).
Родны горад: Міёры, Віцебскай вобл.

KondratenkoКурс: 4
Група:1
Сярэдні бал: 9,14
Спецыяльнасць: Гісторыя (кафедра заходніх і паўднёвых славян).
Нарадзіўся аг.Ванелевічы, Капыльскі р-н, Мінская вобласць.

 Никита Александрович

 

Хобі: музыка (поп-музыка, вучыцца граць на гітары), настольны тэніс.

Любімыя прадметы: гісторыя Расіі( перыяд XIX-пачатак XX стст.), гісторыя заходніх і паўднёвых славян.гісторыя Расіі( перыяд XIX-пачатак XX стст.), гісторыя заходніх і паўднёвых славян.

Канферэнцыі і спаборніцтвы: Кітайская канферэнцыя (20 лістапада 2016 г.), тэма дакладу: "дынастыя Ся «Кітайская канферэнцыя (сакавік 2018 г.), тэма дакладу: “Гаміньдан ў 1921-1930-я гг.". Канферэнцыя, прысвечаная 100-годдзю святкавання Пражскай вясны народаў (Красавік 2018 г.), тэма дакладу: "Маніфест да Еўрапейскі народаў і панславісцкая ўтопія".

KimlenkoКурс: 5
Група: 2
Спецыяльнасць: Гісторыя (кафедра новага і найноўшага часу).
Сярэдні бал: 9,52
Родны горад: Мінск

KozelКурс: 3
Група: 1
Спецыяльнасць: Гісторыя (айчынная и сусветная).
Сярэдні бал: 9,25
Нарадзіўся ў аг. Моталь, Іванаўскі раён, Брэсцкая вобласць.

 Антон Сергеевич

 

 

 

Хобі: бег, гульня на электрычнай гітары.

Любімыя прадметы: Сусветная гісторыя 20 ст.


 Владимир Андреевич

 

 

 

Хобі: чытанне, настольныя гульні, футбол.

Любімыя прадметы: гісторыя новага і найноўшага часу.

 Павел Александрович

 

 

Хобі: плаванне, музыка (цяжкая), гульня на гітары, фота.

Любімыя прадметы: этналогія Беларусі.

KursКурс: 5
Група: 1
Спецыяльнасць: Гісторыя
Сярэдні бал: 9,2
Нарадзіўся ў Магілёве.

KuchukКурс: 2
Група: 3
Сярэдні бал: 9,17
Спецыяльнасць: гісторыя (па накірунках)
Родны горад: Баранавічы

LapcevichКурс: 4
Група: 5
Спецыяльнасць: Музейная справа і ахова гісторыка-культурнай спадчыны
Сярэдні бал: 9,53
Родны горад: Баранавічы

LizunovКурс: 2
Група:4
Средні балл:9,08
Спецыяльнасць: архівазнаўства
Родны горад: Жодзіна

LishajКурс: 4
Група: 1
Сярэдні бал: 9,42
Спецыяльнасць: Гісторыя (кафедра гісторыі Беларусі новага і навейшага часу).
Нарадзіўся ў в. Васілеўшчына, Мінскага раёна, Мінскай вобласці.

LivickiКурс: 5
Група: 1
Спецыяльнасць: Гісторыя (паліталогія)
Сярэдні бал: 9, 48
Родны горад: Мінск

LeshukКурс: 3
Група: 2
Спецыяльнасць: Гісторыя айчынная і ўсеагульная (кафедра заходніх і паўднёвых славян)
Сярэдні бал: 9,0
Нарадзілася ў г. Брэсце, з 9-ці гадоў жыве ў г. Баранавічы.


 Екатерина Викторовна

 

 

Хобі: чытанне мастацкай літаратуры, вышыванне крыжыкам, бісерапляценне.

Любімыя прадметы: Сусветная гісторыя новага і найноўшага часу.

Канферэнцыі: Кітайская канферэнцыя 2016 года, 74 - я і 75-я навуковыя канферэнцыі студэнтаў і аспірантаў, Студэнцкая навуковая канферэнцыя "Вясна народаў" і нацыянальна-культурнае развіццё славян Цэнтральна-Усходняй Еўропы.

MetkoКурс: 3
Группа: 1
Средний балл: 9,17
Специальность: История (отечественная и всеобщая)
Родом из д.Тальминовичи, Ляховичский р-н, Брестская обл.

NagdaljanКурс: 5
Група: 1
Спецыяльнасць: Гісторыя (паліталогія)
Сярэдні бал: 9,3
Родны горад: Клецк

PalachaninКурс: 5
Група: 2
Спецыяльнасць: Гісторыя (па накірунках), спецыялізацыя на кафедры гісторыі Расіі.
Сярэдні бал: 9,54
Родны горад: Маладзечна.


 Александр Андреевич

Хобі: піша вершы, спявае ў хоры, любіць музеі і тэатры, калекцыянуе манеты і маркі, старадаўнія кнігі.

Канферэнцыі і конкурсы: 1) аўтар зборніка вершаў "Жатва", выдадзенага ў серыі "Мінскія маладыя галасы" Мінскага гарадскога аддзялення Саюза пісьменнікаў Беларусі. 2) кандыдат у члены Мінскага гарадскога аддзялення Саюза пісьменнікаў Беларусі. 3) аўтар шэрагу публікацый у СМІ і калектыўных зборніках (спіс публікацый прыкладаецца). 4) Пераможца (1-ае месца) у online конкурсе "Папараць-кветка зацвітае для цябе ў БДУ"! 5) актыўны член Клуба аматараў мастацкага слова "КЛУмБА" пры фундаментальнай бібліятэцы БДУ. 6) сябра Народнай харавой капэлы БДУ. 7) актыўны член Савета па якасці адукацыі гістарычнага факультэта БДУ. 8) актыўны член Таварыства Беларускай мовы імя Ф. Скарыны (рэжысёр і ўдзельнік тэатральных пастановак грамадства на гістфаку). 9) актыўны ўдзельнік праекта "Карані", які заняў II месца ў конкурсе"Лепшы моладзевы праект". (рэд.) лаўрэат літаратурнага конкурсу, прысвечанага 135-годдзю з дня нараджэння Я. Купалы і Я. Коласа, пераможца спецпраекта "10 + 10" у рамках фестывалю "Горад і кнігі"), лаўрэат міжнароднага літаратурнага конкурсу, прысвечанага Дню яднання народаў Беларусі і Расіі.
1. «75-ая студэнцкая навукова-практычная канферэнцыя», 25-га красавіка 2018 г. Філфак БДУ. Даклад: «Ці была аўтарская свядомасць ва ўсходнеславянскіх кнігапісцаў XIII – пач. XVI стст.» 2. «75-ая студэнцкая навукова-практычная канферэнцыя», 19-га красавіка 2018 г. ФФСН БДУ. Даклад: «Самапрэзентацыя старажытнарускіх кнігапісцаў». узнагароджаны граматай за актыўны ўдзел у канферэнцыі. 3. ХІV Міжнародныя кнігазнаўчыя чытанні, прысвечаныя 400-годдзю выдання першага «Буквара», 26 – 27 красавіка 2018 г. Нацыянальная бібліятэка Беларусі. Даклад: «Актоіх 1618 г. выдання маскоўскага друку з прыватнай калекцыі». Публікацыя: Паршанкоў, А. Актоіх 1618 г. выдання маскоўскага друку з прыватнай калекцыі / А. А. Паршанкоў // Матэрыялы ХІV Міжнародных кнігазнаўчых чытанняў, прымеркаваных 400-годдзю выдання першага «Буквара», Мінск, 26 – 27 красавіка 2018 г. / Нацыянальная бібліятэка Беларусі; [складальнікі: Т. А. Сапега, А. А. Суша] . – Мінск, 2018. – С. 163 – 170. 4. IX міжнародная навукова-практычная канферэнцыя маладых вучоных і спецыялістаў: «Бібліятэка ў XXI стагоддзі: моладзь у навуцы», 26 – 27 кастрычніка 2017 г. Цэнтральная навуковая бібліятэка НАН Беларусі. Даклад: «Таямнічая кніга кірылічнага друку пачатку XVII ст. з прыватнай калекцыі: лёс аднаго асобніка». Рыхтуецца электронная публікацыя. 5. «Лістападаўскія сустрэчы – ХII», 16 –17 лістапада 2017 г. Гістфак БДУ. Даклад: « Цуды ў летапісанні ВКЛ XIV-XVI стст: спробы класіфікацыі». Публікацыя: Паршанкоў, А. Цуды ў летапісанні ВКЛ XIV-XVI стст: спробы класіфікацыі / А. А. Паршанкоў // Лістападаўскія сустрэчы – ХII: Матэрыялы Міжнар. навук. выкладчыц-студэнц. канф. у гонар акад. М. М. Нікольскага і У. М. Перцава: да 140-годдзя з дня іх нараджэння, Мінск, 16 – 17 лістап. 2017 г. / рэдкал. : В. А. Фядосік [і інш.]. – Мінск: Выд. цэнтр. БДУ, 2017. – С. 192 – 198. 6. Школа маладога кітаяведа ў рамках Міжнародной навуковай канферэнцыі «Идеи социализма с китайской спецификой новой эпохи и стратегия их реализации», 2-га сакавіка 2018 г. Гістфак БДУ. Даклад: "Жыццё і дзейнасць Сяргея Міхайлавіча Георгіеўскага" . Готовится публикация. 7. Удзел у «Міжнародным беларуска-польскім конкурсе студэнцкіх навуковых работ па гісторыі з нагоды 25-годдзя ўстанаўлення дыпламатычных адносін паміж Рэспублікай Беларусь і Рэспублікай Польшча», 27. 09. – 29. 10. 2017 г. Гістфак БДУ. «75-ая студэнцкая навукова-практычная канферэнцыя» , 16 мая 2018 г. Гістфак БДУ 8. Даклад: «Некаторыя аспекты даследавання самапрэзентацыі кнігапісцаў Вялікага Княства Літоўскага, Ноўгарада і Вялікага Княства Маскоўскага XIII – пач. XVI стст.» 9. Даклад: «Вобраз вялікага князя Вітаўта ў летапісанні Вялікага Княства Літоўскага» 10. Даклад: «С. М. Георгіеўскі і ягоны ўдзел у палеміцы па пытанню цывілізацыйнага развіцця Кітая ў канцы XIX стагоддзя» 11. Даклад: «Методыка вывучэння друкаваных кірылічных кніг XVII ст. на прыкладзе даследавання невядомага асобніка Актоіха, выдадзенага ў Маскве ў 1618 годзе» 12. XXIV Міжнародныя Кірыла-Мяфодзіеўскія чытанні "хрысціянства як інтэгравальны фактар сусветнай культуры", 29-30 мая 2018 г. Мінская духоўная акадэмія. Даклад: «Матывы дзейнасці ўсходнеславянскіх кнігапісцаў ў XI–XVI стст.»

PotapenkoКурс:2
Група: 6
Сярэдні бал:9,33
Спецыяльнасць: Музейная справа і ахова гісторыка-культурнай спадчыны.
Родны горад-Мінск

 Екатерина Григорьевна

Хобі: замежныя мовы, фларыстыка.

Любімыя прадметы: Усеагульная гісторыя мастацтваў, этналогія народаў свету.

Канферэнцыі: VII міжнародная навукова-практычная канферэнцыя " Кітайская цывілізацыя ў дыялог культур" 2016 года, 74-я і 75-я навуковыя канферэнцыі студэнтаў, магістрантаў і аспірантаў БДУ, вучэбна-метадычная канферэнцыя выкладчыкаў і студэнтаў «Cлавянскія народы ў еўрапейскіх рэвалюцыях 1848-1849 гг. (да 170-годдзя пачатку "вясны народаў")".

PetrovichКурс: 5
Група: 2
Сярэдні бал: 9,04
Спецыяльнасць: Гісторыя (паліталогія).
Родны горад: Полацк.

RadkovecКурс: 3
Група: 1
Спецыяльнасць: Гісторыя (айчынная і ўсеагульная).
Сярэдні бал: 9,33

RakovКурс: 4
Група: 5
Сярэдні бал: 9,86
Спецыяльнасць: Музейная справа і ахова гісторыка-культурнай спадчыны.
Родны горад: Барысаў


 Елена Анатольевна

 

 

Хобі: жывапіс, мода.

Любімыя прадметы: гісторыя антычнасці, сярэднявечча, рэлігій; гісторыя мастацтваў, Гісторыя Рэчы Паспалітай Абодвух Народаў.

Канферэнцыі: 75-я навуковая канферэнцыя студэнтаў і аспірантаў БДУ.

Яндекс.Метрика