План заседаний деканата и Совета факультета

План пасяджэнняў Савета гістарычнага факультэта на 2021-2022 навучальны год

(удакладнены на снежань 2021 г. – чэрвень 2022 г.)

16 снежня 2021 г.

1. Вынікі навукова-даследчай работы за 2021 г. і задачы гістарычнага факультэта па яе ўдасканальванні (дакл.: намеснік дэкана А.А. Кондраль).
  2. Зацвярджэнне плана навуковых мерапрыемстваў гістарычнага факультэта на 2022 год (дакл.: намеснік дэкана А.А. Кондраль).
  3. Аб выніках унутранага аўдыту дзейнасці гістарычнага факультэта ў лістападзе 2021 г. (дакл.: намеснік дэкана А.В.Бурачонак).
  4. Аб менеджменце якасці на гістарычным факультэце (дакл.: намеснік дэкана А.В. Бурачонак).

4.1. Выкананне паказчыкаў СМЯ на факультэце ў 2021 годзе.

4.2. Зацвярджэнне паказчыкаў СМЯ на 2022 год .

4.3. Аб ідэнтыфікацыі, аналізе і ацэньванні рызык і магчымасцей на 2022 год.

4.4. Аб арыентацыі на спажыўца ў арганізацыі навучальнага працэсу і ўзаемадзеянні з працадаўцамі і маладымі спецыялістамі.

1. Аб рабоце кафедры археалогіі і спецыяльных гістарычных дысцыплін (дакл.: загадчык кафедры П.С. Курловіч, намеснік дэкана А.В. Бурачонак ).
  2. Аб выкананні рашэнняў Савета гістарычнага факультэта (дакл.: дэкан А.Г. Каханоўскі, старшы выкладчык А.М. Назаранка).
  3. Аб удакладненні плана работы Савета гістарычнага факультэта на 2021-2022 нав.год (дакл.: старшы выкладчык А.М. Назаранка).
  4. Зацвярджэнне тэм кандыдацкіх і доктарскіх дысертацый і навуковых кіраўнікоў аспірантаў і дактарантаў першага года навучання (дакл.: загадчыкі кафедраў).
  5. Аб функцыянаванні сістэмы кіравання аховай працы на гістарычным факультэце (дакл.: нам. начальніка ЦАІ С.У.Вайтовіч).
  6. Рознае.

15 лютага 2022 г.

1. Вынікі зімовай экзаменацыйнай сесіі і задачы кафедр па ўдасканальванні вучэбнага працэсу на другі семестр 2021/2022 навучальнага года (дакл.: намеснік дэкана А.В. Бурачонак).
  2. Зацвярджэнне планаў НДР (дакл.: намеснік дэкана А.А. Кондраль).
  3. Аб міжнародным супрацоўніцтве факультэта (дакл.: намеснік дэкана А.А. Кондраль, старшы выкладчык А.М. Назаранка).
  4. Аб замацаванні за кафедрамі факультатыўных дысцыплін, дысцыплін па выбары студэнтаў і дысцыплін спецыялізацыі (дакл.: намеснік дэкана А.В. Бурачонак).
  5. Аб мерапрыемствах гістарычнага факультэта па ўдасканаленні СМЯ. (дакл.: намеснік дэкана А.В. Бурачонак).

5.1.Аб маніторынгу працэсаў у межах СМЯ гістарычнага факультэта ў 2021 годзе.

5.2. План мерапрыемстваў па ўдасканаленні СМЯ гістарычнага факультэта на 2022 год.

1. Аб прафарыентацыйнай рабоце на гістарычным факультэце (дакл.: намеснік дэкана А.Я. Верамейчык).
  2. Абранне па конкурсе.
  3. Рознае.

22 сакавіка 2022 г.

1. Аб навукова-даследчай рабоце студэнтаў і аспірантаў гістарычнага факультэта (дакл.: намеснік дэкана А.А. Кондраль, дацэнт Н.У. Кошалева).
  2. Аб навукова-метадычным забеспячэнні вучэбных дысцыплін на гістарычным факультэце (дакл.: намеснік дэкана А.В. Бурачонак).
  3. Аб рабоце куратараў на гістарычным факультэце (дакл.: намеснік дэкана А.Я. Верамейчык).
  4. Аб арганізацыі і правядзенні практык на гістарычным факультэце (дакл.: намеснік дэкана А.Я. Верамейчык).
  5. Аб падрыхтоўцы да размеркавання выпускнікоў (дакл.: намеснік дэкана А.В. Бурачонак).
  6. Аб вызначэнні крытэрыяў, на падставе якіх старшыя выкладчыкі дапускаюцца да чытання лекцый (дакл.: намеснік дэкана А.В. Бурачонак).
  7. Абранне па конкурсе.
  8. Аб выкананні патрабаванняў па ахове працы на гістарычным факультэце (дакл.: нам. начальніка ЦАІ С.У. Вайтовіч).
  9. Рознае.

19 мая 2022 г.

1. Аб рабоце магістратуры па спецыяльнасці «Рэгіёназнаўства» (дакл.: намеснікі дэкана А.А. Кондраль, А.В. Бурачонак).
  2. Аб рабоце студэнцкіх арганізацый на гістарычным факультэце (дакл.: намеснік дэкана А.Я. Верамейчык).
  3. Вынікі бягучай атэстацыі аспірантаў і дактарантаў гістарычнага факультэта (дакл.: намеснік дэкана А.А. Кондраль).
  4. Абранне па конкурсе.
  5. Рознае.

21 чэрвеня 2022 г.

1. Вынікі абароны дыпломных работ на гістарычным факультэце (дакл.: старшыні ДЭК).
  2. Зацвярджэнне справаздачы аб рабоце Вучэбна-метадычнай камісіі гістарычнага факультэта за 2021/2022 навучальны год (дакл.: дацэнт Л.А. Козік).
  3. Зацвярджэнне справаздачы факультэта аб вучэбнай і навукова-метадычнай рабоце за 2021/2022 навучальны год (дакл.: намеснік дэкана А.В. Бурачонак).
  4. Зацвярджэнне справаздачы факультэта аб ідэалагічнай і выхаваўчай рабоце за 2021/2021 навучальны год (дакл.: намеснік дэкана А.Я. Верамейчык).
  5. Аб выніках размеркавання выпускнікоў у 2022 годзе (дакл.: намеснік дэкана А.В. Бурачонак).
  6. Рэкамендацыі ў аспірантуру і магістратуру (дакл.: загадчыкі кафедраў).
  7. Аб выкананні рашэнняў Савета гістарычнага факультэта (дакл.: дэкан А.Г. Каханоўскі, старшы выкладчык А.М. Назаранка).
  8. Аб выкананні патрабаванняў па ахове працы на гістарычным факультэце (дакл.: нам. начальніка ЦАІ С.У.Вайтовіч).
  9. Рознае.

Дэкан гістарычнага факультэта,
прафесар                                                                                 А.Г. Каханоўскі

Удакладнены план зацверджаны на пасяджэнні Савета гістарычнага факультэта, пратакол ад 16 снежня 2021 г. № 4.