2012 г.

Міжнародная навукова-практычная канферэнцыя "Мінск і мінчане: 10 стагоддзяў гісторыі. Крыніцы па гісторыі горада (да 945-годдзя Мінска)" (6-7 верасня 2012 г. Мінск)

6-7 верасня пройдзе міжнародная навукова-практычная канферэнцыя "Мінск і мінчане: 10 стагоддзяў гісторыі. Крыніцы па гісторыі горада (да 945-годдзя Мінска)".

Праблемы для абмеркавання:
- Асобныя дакументы, фонды і калекцыі па гісторыі Мінска ў айчынных і замежных архівах і бібліятэках
- Археалагічныя крыніцы
- Іканаграфічныя крыніцы
- Картаграфічныя крыніцы
- Новыя знаходкі
- Новыя інтэрпрэтацыі старых крыніц

Час правядзення канферэнцыі – 6–7 верасня 2012 г.

Плануемае месца правядзення канферэнцыі – Мінск, Інстытут гісторыі Нацыянальная акадэмія навук Беларусі.

Заявы на ўдзел у канферэнцыі і тэксты дакладаў прымаюцца строга да 15 красавіка 2012 г. Тэксты дакладаў будуць апублікаваны да пачатку канферэнцыі.

Вложения:
ФайлОписаниеРазмер файла
Скачать этот файл (Minsk_2012.pdf)Информационное письмоМіжнародная навукова-практычная канферэнцыя "Мінск і мінчане: 10 стагоддзяў гісторыі. Крыніцы па гісторыі горада (да 945-годдзя Мінска)"83 kB

gmis