Идеологическая и воспитательная работа

2016 г.

Круглы стол «Асоба і Гісторыя (да 100-годдзя нараджэння Лаўрэнція Сямёнавіча Абэцэдарскага)» (13 кастрычніка 2016 г., Мінск)

Кафедра гісторыі Беларусі старажытнага часу і сярэдніх вякоў, Гістарычны факультэт Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта запрашаюць прыняць удзел у Круглым стале «Асоба і Гісторыя (да 100-годдзя нараджэння Лаўрэнція Сямёнавіча Абэцэдарскага)», які адбудзецца на кафедры гісторыі Беларусі старажытнага часу і сярэдніх вякоў 13 кастрычніка 2016 г. пачатак а 10 гадзіне.

Падчас правядзення Круглага стала будуць абмеркаваны наступныя пытанні:
- асоба Л.С. Абэцэдарскага ў савецкай гістарычнай навуцы Беларусі;
- станаўленне кафедры гісторыі Беларусі і персаналіі яе супрацоўнікаў у ХХ ст.;
- беларуская савецкая гістарыяграфія ў адлюстраванні грамадскай пазіцыі і ідэалогіі;
- гістарыяграфія гісторыі Беларусі ў другой палове ХХ ст.

Да ўдзелу запрашаюцца выкладчыкі і навуковыя супрацоўнікі факультэта і іншых навуковых і навучальных установаў, аспіранты, магістранты і студэнты розных спецыяльнасцяў, усе цікаўныя гісторыяй і гістарыяграфіяй Беларусі, станаўленнем і развіццём кафедр і гістарычнага факультэта БДУ.

Заяўкі з ўказаннем кантактных дадзеных, наймення структурнага падраздзялення і тэмы паведамлення дасылайце на адрас электроннай пошты: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript. Адказны за правядзенне – кандыдат гістарычных навук, дацэнт Любы Андрэй Уладзіміравіч.

br   brsmmgi   mr   fpb   szh   GK

105konst

График работы: