Навіны

Дзень роднай мовы

21 лютага ва ўсім свеце адзначаюць Дзень роднай мовы. Не абмінула гэта падзея і наш факультэт. У панядзелак, з самага ранку, студэнтаў сустракалі на ўваходзе віншаваннямі. Факультэт знутры быў упрыгожаны рознакаляровымі шарыкамі, на дзвярах аўдыторый былі размешчаны выказванні знакамітых людзей пра родную мову. На перапынках студэнты мелі магчымасць атрымаць прызы, дэманструючы свае веды па беларускай мове і літаратуры, адказваючы на пытанні сяброў факультэцкай суполкі Таварыства беларускай мовы. А яскравым завяршэннем свята стаў выступ лідара гурта “Leibonik” Сяргея Башлыкевіча і салісткі гурта Ганны Рубчэні. Часам сур’ёзныя і ўзнёслыя, часам жартаўлівыя і вясёлыя песні Leibonik-аў не пакінулі нікога з аўдыторыі раўнадушным.

president      miedu    pravo     bsu     universitet     banner gun rus   ips

bsu ru w

220030 г. Минск, ул. Красноармейская, 6