4 курс

Лекцыйныя прэзентацыі
Лекцыя 1. Уводзіны ў дысцыпліну
Лекцыя 2. Фарміраванне арганізацыйна-прававых асноў прадпрымальніцкай дзейнасці на тэрыторыі Беларусі ў канцы XVIII – пачатку ХХ ст.
Лекцыя 3. Падатковая палітыка ўрада Расійскай Імперыі ў адносінах да прыватных прадпрымальнікаў у канцы XVIII – пачатку ХХ ст.
Лекцыя 4. Развіццё прадпрымальніцтва ў Беларусі ў канцы XVIII – першай палове ХІХ ст.
Лекцыя 5. Роля сацыяльна-эканамічных фактараў у фарміраванні дзелавога асяроддзя Беларусі ў другой палове XIX - пачатку XX ст.
Лекцыя 6. Станаўленне прамысловага прадпрымальніцтва ў Беларусі ў другой палове ХІХ – пачатку ХХ ст.
Лекцыя 7. Развіццё гандлёвых адносін Беларусі ў другой палове ХІХ – пачатку ХХ ст.
Лекцыя 8. Прадпрымальніцтва ў крэдытна-банкаўскай сістэме Беларусі ў другой палове ХІХ – пачатку ХХ ст.
Лекцыя 9. Дзейнасць замежных прадпрымальнікаў на тэрыторыі Беларусі ў канцы XVIII – пачатку ХХ ст.
Лекцыя 10. Удзел прадпрымальнікаў у грамадскім жыцці Беларусі ў другой палове ХІХ – пачатку ХХ ст.
Лекцыя 11. Развіццё прадпрымальніцтва ў БССР у гады правядзення Новай эканамічнай палітыкі
Лекцыя 12. Развіццё прадпрымальніцтва ў Беларусі ў другой палове 1980-х – пачатку 2010-х гг.

220030 г. Минск, ул. Красноармейская, 6